Využijte náš věrnostní program a získejte automaticky slevy! Díky registraci se můžete dostat mezi VIP zákazníky!

Domů / Novinky / Testy / Wolf X3K Series 10 ft 3 lb

Wolf X3K Series 10 ft 3 lb

Wolf  X3K Series 10 ft 3 lb - Sportcarp    Kanťasův názor a bližší zkušenosti s krátkými pruty značky Wolf...

V této recenzi se podrobněji podíváme na kaprové pruty X3K 10 ft 3 lb...Tyto dvoudílné kaprové pruty s křivkou 3 lb a délkou 3 metry jsou určeny především k zavážení. Pro milovníky odhozu ale není problém nahazovat lehce za hranici 100 metrů. Primárně je ale jejich využití jinde než u dalekých odhozů a více jich využijete při lovu pod břehem, kde ihned po záseku získáte dokonalou kontrolu nad zdolávanou rybou. Pruty jsou postaveny na vysoce modulovaném karbonu 3K v kombinaci s 1K s ultramatnou povrchovou úpravou odolnou proti poškrábání s černě vyvázanými očky. To z nich dělá lehké, rychlé a esteticky mimořádně povedené kousky. 
Jsou osazeny matně černým stylovým sedlem ALPS centrallock s otvory, přes které je vidět blank, japonskou smršťovačkou po celé rukojeti a černými očky SiC prémiové kvality. Tyto pruty mají sestavu jednopatkových a dvoupatkových oček, konkrétně první dvě očka jsou dvoupatková 40/30 a další jednopatkové 25/20/16.Koncové očko je speciální 16 proti zamotání vlasce. Pruty mají střední a velmi hladkou akci, která je ideálním kompromisem mezi nahazovací sílou a skvělou zdolávací schopností, kdy si i se 40 cm kapříkem užijete solidní zdolávačku a s velkým kaprem v silovém souboji zažijete nezapomenutelné chvíle.

K těmto prutům je nabízen i spodový prut, který má tužší špičku, díky které se rychle vrací do původní polohy a produlužuje tak vzdálenost na kterou krmíte. U těchto prutů je sedlo navijáku pouze klasické Fuji, které upravuje cenu k přijatelnější hodnotě a také se snadněji udržuje, jelikož při krmení se většinou pruty dost "zaprasí".

Při lovu opravdu oceníte tužší dolní a střední část, která je nezbytná při odhozu a naopak citlivou a jemnější horní část, díky které cítíte výpad každé ryby i malého kapříka. Pruty jsou také dobré při lovu na řece. Kvalitu pruty prokázaly třeba při souboji z lodě se 40 kg jeseterem, kdy jim zdolávání nedělalo žádný problém. Sedlo navijáku je pro mě absolutně top jak designem, tak i funkčností. Obě matice perfektně drží a nepovolují se a do sedla bez problémů upnete jakýkoli naviják. Blank prutu snese i hrubší zacházení při nahazování, kdy nahazuji se 100 gr olovem a nebojím se do toho pořádně opřít. Smršťovačka na rukojeti prutu jen podtrhuje eleganci a skutečnost, že se jedná opravdu o prémiové pruty. Designovou třešničkou na pomyslném dortu je logo na konci prutu.

Co říci na konci, tyto pruty používám od května 2020 a nachytal jsem na ně velké množství kaprů nejrůznějších váhových kategorií od 5 kg do 22 kg. Za mě nemají tyto pruty žádná negativa a budou určitě sloužit každému majiteli po dlouhou dobu a nikdy ho nenechají ve štichu. Jedná se o prémiové pruty a tomu také odpovídá cena, která je ale stále nižší, než by mohla být. Tyto  pruty bych doporučil všem, kteří si chtějí vychutnat souboj z lodě, nahazovat na kratší vzdálenost do 100 metrů a těm, kteří využijí jejich malé transportní rozměry...

Jarda Kanťas Kantůrek

 

Související zboží
Wolf kaprové pruty X3K Series Wolf kaprové pruty X3K Series Kód: M_89116 Po registraci sleva 7 % Po registraci sleva 7 % Doprava zdarma Doprava zdarma Doporučujeme
V nabídce více variant
Prémiové kaprové pruty, které jsou postaveny na kombinaci 36t a 40t uhlíku.
od 6.899 Kč
Vybrat