Domů / Pruty a navijáky / Rybářské pruty / Kaprové pruty

Century kaprové pruty Sportcarp Stealth Cork 12' 3 lb (SCS2300R)


Žádné hodnocení. Kód: 58012 EAN: 58012 Po registraci sleva 7% Po registraci sleva 7% Novinka 2020 Novinka 2020 Doprava zdarma Doprava zdarma Doporučujeme
Nové pruty Sportcarp Stealth jsou nyní k dispozici i ve varintě s korkovou rukojetí.
Výrobce: CenturyCentury
Skladem do měsíce
5 %
Zlevněno z 14.736 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 13.999 Kč , plus doprava
(13.999 Kč/ks)
 
Century kaprové pruty Sportcarp Stealth Cork 12' 3 lb (SCS2300R)

Náš nejnovější přírůstek do série kaprových prutů, který byl opět vyroben přesně podle našich požadavek v továrně Century přímo v Anglii.

 

Je to již více než 20 let, kdy jsme si nechali postavit na míru první prut Century Sportcarp. Byla to velice úspěšná řada prutů a mnohé z nich dodnes slouží svým spokojeným majitelům. Stejně tak druhá generace prutů v této spolupráci pozitivně oslovila široké spektrum kaprařů. Nyní Vám s nadšením představujeme třetí generaci prutů Century Sportcarp, tentokrát s příznačným označením Stealth!
Firma Century je lídrem ve vývoji a produkci kaprových prutů ve Velké Británii a mezi kapraři na celém světě je považována za jednu z TOP firem. Důkazem čehož je i fakt, že jejich pruty najdete u vody od Ameriky až po Thajsko. Již neuvěřitelných 40 let vyrábí špičkové pruty a je pro nás obrovská čest, že s nimi můžeme spolupracovat. Vždy nám vyjdou vstříc i s nestandardními požadavky. I prut Sportcarp Stealth je výsledkem naší dlouhodobé kooperace. Prvotní impuls pro vývoj tohoto prutu byl, že nám v sortimentu Century chyběl velmi oblíbený prut s označením NCS, který byl ideální pro české podmínky. Proto jsme oslovili majitele firmy, pana Simona Chillcota, aby využil své zkušenosti a pokusil se postavit speciálně pro naší firmu prut, který by se akcí blanku co nejvíce přiblížil prutům NCS, avšak za použití nejmodernějších materiálů a výrobních technologií. Povedlo se! Po několika testovacích vzorcích a menších úpravách detailů, byly naše představy splněny na výbornou!
Blank je lehký a postavený pomocí technologie HPR, díky které jsou molekuly uhlíku společně se spojovací pryskyřicí stlačeny pod enormním tlakem. Díky tomu blank získá větší houževnatost a zároveň nižší průměr, díky kterému je rychlejší nejen při samotném náhozu, ale i při vracení se do původní polohy.

Požadovaná akce prutů Sportcarp Stealth se firmě Century povedla na jedničku, takže prut má tužší spodní část a progresivnější špičku. Přesně tuhle kombinaci považujeme za nejideálnější pro podmínky na většině českých vod. Spodní část blanku je potažena punčochou 1K pro jeho dodatečné zpevnění. Vlákna 1K jsou ve výrobě prutů celkem vzácností. Obsahují pouze 1000 jednotlivých uhlíkových vláken, takže jsou jemnější a při výrobě prutů tak můžete snáze kontrolovat jejich celkový silový dopad na konstrukci blanku. 1K je také o dost lehčí než ostatní vlákna, což je tak pozitivní vlastnost, že snad ani nemá smysl ji popisovat.
Rychlost celého prutu byla navíc podpořena použitím prémiových oček PacBay Minima s 50 mm naváděcím očkem. Tyto očka jsou velmi lehká, takže umožňují blanku rychle se vracet do původní polohy a tím prodlužovat náhozy. Navíc skvěle dotvářejí estetickou hodnotu prutu. Na špičku prutu jsme zvolili očko Fuji K Alconite ve velikosti 16 mm.
Jako sedlo jsme použili jedno z nejlepších, jaké se dá dneska sehnat a to ALPS Centra Lock. Tento typ sedla se vyznačuje dokonale spolehlivým šroubením a nadčasovým designem.
Spodní část prutu je ukončena prémiovým korkem, který firma Century používá třeba u prutů Armalite, ale hlavně na lososové pruty, u kterých je na kvalitu korku kladem velký důraz, jelikož musí vydržet opravdu tvrdé podmínky. Je tedy mnohem trvácnější než klasický korek, který se běžně používá na kaprové pruty.

* prémiová očka PacBay Minima s naváděcím očkem o průměru 50 mm
* koncové očko 16 mm Fuji K Alconite
* mimořádně kvalitní sedlo ALPS Centra Lock
* zpevňovací punčocha 1K
* blank vyrobený pomocí technologie HPR
* prémiový vícebarevný korek s různou hustotou materiálu

Specifikace
Počet dílů Počet dílů 2
Délka prutu Délka prutu 3,60 m (12 ft)
Dle způsobu lovu Lov kaprů
Typ prutu Kaprový prut
Zátěž Zátěž 3 lb
Velkoobchodní prodej Ne
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

captchaZobrazit jiný kód
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.