Domů / Recenze / Century kaprové pruty ADV 1

Century kaprové pruty ADV 1

Century kaprové pruty ADV 1 - Sportcarp    Míra Ešpandr se blíže podíval na zoubek prutům ADV1 z dílny anglické firmy Century...

Anglická firma Century vyrábí opravdu špičkové pruty, ale co je podstatnější, neustále inovuje a nabízí nové modely. Jedním z těchto nových modelů je i testovaný prut century ADV1.Dle dostupných informací, než nám pruty přišly do rukou, vyplývalo, že se jedná o nástupce prutů NCS. Tohle přirovnání je pravděpodobně trošku zavádějící, protože je tento prut dost odlišný. Jediné, co mají tyto pruty společného je způsob lovu, ke kterému je vhodný. Jiný blank, povrchová úprava, sedlo, očka... Prostě zbrusu nový kousek.Testem prošly pruty 12ft 3,25lb. Dále se tyto pruty vyrábí ve verzích 12ft-3,5lb a 13ft-3,5lb. Prut je na první pohled velmi decentní a na jeho vzhledu neruší žádné nezbytné nápisy ani nálepky. Precizní zpracování je u prutů této cenové kategorie samozřejmostí. Tenký blank a bezlaková povrchová úprava odolná proti UV záření celý dojem jen umocňuje. Spodní díl je po celé délce opatřen punčochou, kdežto horní je ponechán bez ní, pro požadovanou funkci prutu.Při prvním švihnutí okamžitě zjistíte, že se v prutu ukrývá neskutečná síla. Je téměř předurčen k lovu na větší vzdálenosti a dokáže odhodit i těžká olova včetně PVA do úctyhodných vzdáleností. Také silné vlasce nedělají problém, protože je prut opatřen očky Century SiC 50, které napomáhají průchodu velkých uzlů od silných šokových monofilů a snižují tření vlasce při samotném letu.


 

Při testech v terénu obstály pruty na výbornou a splnily plně očekávání. Bylo ne ně vytaženo několik kaprů nad 10 kilogramů a chovaly se velice dobře a bylo vidět, že mají ještě velké rezervy. Při zdolávání násadových kaprů však mírně pokulhávají, ale to asi všechny silové pruty, takže se to nedá brát jako negativum. Co se odhozových vlastností týče, nejlépe prutu seděly zátěže 100-110 g, kdy se dala atakovat hranice 120 m a vlascem 0,35mm.
K opravdovému testu také patří i zacházení do extrému a přišlo na řadu házení 170 gramů těžkou zátěží švihem. Prut to vydržel, na tom by nebylo nic až tak divného, ale montáž letěla za hranici 100 metrů, což s takovouhle zátěží už tak normální není. Prostě pruty do opravdu těžkých podmínek.

Miroslav Ešpandr

Související zboží
Century kaprové pruty ADV 1 Century kaprové pruty ADV 1 Kód: M_65441 Po registraci sleva 7% Po registraci sleva 7% Doprava zdarma Doprava zdarma
V nabídce více variant
Pruty ADV 1 (Advanced one) jsou klasifikovány jako multifunkční a jejich zařazení by bylo někde mezi NG+ s jejich…
od 10.699 Kč
Vybrat