Příběh Pepper Squidu

t_4_cmsico_cmsico

Jarda Dvořák napsal pár řádků o tom, jak se postupně seznamoval s kuličkami Pepper Squid...

Když se mi v zimě 2019 dostaly před výpravou do ruky první vzorky téhle kuličky, trochu mě mrzelo, že venku panuje zimní počasí a teplota vody, která není úplně ideální na zkoušení něčeho nového. Tušíte správně, nedalo mi to a stejně jsem to zkusil. Tím se začal psát skoro rok dlouhý příběh jménem Pepper Squid...

boilies_pepper_squid_

Kamkoliv jsem jel, měl jsem s sebou pár kilo. Dával jsem mu prostor a šanci na každé výpravě. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. První, mnou ulovený kapr na tento boilies, vážil přes 16kg - nádherný vysoký lysec. Ten odstartoval sérii úlovků, ze kterých jsem byl překvapen. Během testování mi pomalu docházelo, co mám v ruce. Záběry chodily celkem pravidelně a ryby přijímaly boilie s naprostou důvěrou. Během celé sezóny mi tato nástraha dokazovala, jak na ní ostatní rybáři v záplavě všech příchutí, které se dnes vyrábí, zapomněli. 
Na revíru, kde je celkem velký tlak rybářů, se mi podařilo dokonce chytit jednoho lysce s váhou 21,5kg dvakrát za jeden měsíc. 

Tento boiles mi pomohl zvednout můj osobní rekord na svazové vodě se starým tmavým lyscem, u kterého se ručička váhy zastavila na 27,8 kg. Tato ryba pro mě byla takovým cílem pro sezónu 2020...

boilies_pepper_squid_1

Bylo to ráno jako každé jiné, typické pro červen. Montáž jsem umístil jen pár metrů od břehu, do hloubky asi 1 m, na místo asi 1x1 m. Ne úplně standardní prezentace, která moc lidí nenapadne. A právě proto jsem zkusil zrovna toto místo. A vyšlo to! Chvíli po tom se rozezněl Delkim a  já nechápavě sledoval, jak se mi odvíjí cívka mého Emblému. Na nic jsem nečekal, skočil do lodi a najel nad rybu. Po pár výpadech a zahlédnutí ryby jsem pochopil, že je to přesně ta ryba, kterou jsem si po roce zase moc přál ulovit. Nenápadný klasický návazec s 2x20 mm nástrahou a pár kuliček do prostoru do okolí montáže úplně stačilo a splnilo svůj úkol na jedničku.

_MGL1214(2)

Během celé sezóny jsem ulovil ještě několik dalších starých a zkušených kaprů, kteří jsou pro mě také velice cenní. Jsem přesvědčený, že jsme tuto nástrahu během celého roku vyladili jak nejlépe to šlo, od poločasu rozpadu, přes celkem intenzivní vůni pepře až po prémiovou olihňovou moučku a že Vám dopomůže splnit si své rybářské sny stejně tak, jako mně.

Za Sportcarp team Jaroslav Dvořák