Domů / Recenze / Vážící taška F8 Floating Recovery Sling

Vážící taška F8 Floating Recovery Sling

Vážící taška F8 Floating Recovery Sling - Sportcarp    Pro fanoušky firmy TFG jsme připravili další fotodokumentaci jednoho z jejich produktů. Tentokrát se bdue jednat o hybrida vážící tašky a přechovávacího saku, který nás překvapil tím, kolik vydrží…

Pro vážení úlovků dnes existuje dlohá řada různých produktů, které jsou označovány jako nevyhnutné pro každého kapraře a většinou je najdete pod marketingovou skupinou „carp care“, což v překladu znamená starostlivost o kapra. Samozřejmě tím je míněna jen nezbytná starostlivost po onu dobu, než je ulovená ryba zdokumentována. Postupem času oněch „nevyhnutných“ věcí začalo neustále přibývat a jednotlivé kousky této výbavy se nevyhnutelně začli zdokonalovat. A tak se v průběhu posledních pár let z obyčejných „síťovek“ na vážení staly sofistikované tašky s mnoha doplňky. Přesně takovou taškou je i ta, kterou jsme se rozhodli trošičku otestovat.


Nejdříve bude asi nejlepší začít jejím zběžným technickým popisem. Taška je vyrobena z odolného a trvácného nylonu, kterého tloušťka byla v tomto případě dimenzována více než dostatečně a jeho vnitřní strana je samozřejmě hladká, aby se rybě nijak neublížilo. Co se šířky týče je na tom taška se svými 120 cm velmi dobře. Její hloubka pak v nejhlubším místě dosahuje 60 cm. Od středu se potom hloubka zmenšuje, čímž se vytváří oblouk, díky kterému se lépe rozloží váha ryby při samotném vážení a ta pak tolik netrpí. Vrchní část s popruhy je vyztužena hliníkovými trubkami, které nejen zvyšují pevnost, ale také v mnoha případech usnadňují manipulaci a když máte v tašce rybu, tvoří i funkci nosné konstrukce. Pevnost tašky je navíc pojištěna přišitím dvou popruhů po celém obvodu tašky.

Na hliníkové trubky jsou upevněny dva delší silné popruhy na vážení, na kterých jsou ještě kovová očka pro zavěšení. Na obou koncích tašky najdete ještě dva menší popruhy, které slouží pro usnadnění přenosu ryby. Hlavně v případě kapitálního úlovku přijde vhod, že těžkou váhu můžou nést dva lidé. Mezi popruhama jsou navíc čtyři pěnové plováky, které udrží celou tašku na hladině v případě, že se rozhodnete v ní rybu na nějakou dobu ponechat. Celá vrchní část je navíc jištěna proti nežádoucímu otevření třemi suchými zipy.

Na obou stranách se nacházejí robustní zipy z nerezavějícího materiálu, které usnadňují manipulaci s rybou při samotném vážení a přijdou vhod také při následném pouštění. V případě, že se rozhodnete rybu na chvíli nechat v tašce (ve vodě), než si nachystáte vše potřebné k focení, bude její bezpečné dýchání zabezpečeno i díky síťovým bočným částem, které téměř nijak nebrání volnému průtoku vody. Tašku s rybou ve vodě si jednoduše zajistíte pomocí šňůry, která má délku cca 3 m, přičemž na jednom konci má rychlovypínací karabinu a na druhém šroubovací nástavec, jehož závit sedne do jakékoli standardní vidličky.

Po vytažení z vody bylo pochopitelně myšleno i na přebytečnou váhu vody a tak je spodní část perforovaná a voda díky tomu vyteče za několik vteřin. Celá taška je navíc dodávána v přepravním pozdře, které při transportu udrží případnou nedosušenou vlhkost a pachy alespoň částečně uzavřené. Doporučujeme však alespoň se pokusit nezapomenout po příjezdu domů tašku vybalit a nechat proschnou. Následky opačného konání zná asi většina z nás.

 

Celkově nás tato taška mile překvapila svým neodfláknutým spracováním, díky kterému je možno ji zařadit mezi vyšši střední třídu ve své kategorii a když přihlédneme na to, že ty nejlepší tašky na trhu od špičkových firem stojí někdy i dvojnásobek, není těžké se rozhodovat. Pokud se ohlížíte po něčem podobném, co by jste využili nejen na závodech při čekání na rozhodčí, ale i při běžných výpravách, můžeme vám tuhle tašku s klidným svědomím vřele doporučit.

Když už jsme měli všechny recenzně důležité snímky nafoceny, rozhodli jsme se vyzkoušet pevnost tašky tak nějak po svém. Její případné rotržení jsme byli ochotni zkousnout a posadili jsme do ní osobu s váhou necelých 80 kg. Meteriál tašky zvládnul bez problémů nejen zvednutí, ale i pár houpavých kroků s živým nákladem. Jedinou ujmou se tak stalo opravdu mírné ohnutí vyztužovacích trubek, což je jen malinká kosmetická vada, která nemá na funkci vliv.

Související zboží
TFG vážící taška F8 Floating Recovery Sling (TFG-REC-SLING) TFG vážící taška F8 Floating Recovery Sling (TFG-REC-SLING) Kód: 85084 Po registraci sleva 7% Po registraci sleva 7%
Skladem na prodejně 3 ks
Velmi kvalitní taška na vážení ryb vyrobená z materiálu, který rybám nijak neubližuje a chrání je tak před poškozením.
1.099 Kč
Vybrat