Domů / Recenze / TFG přístřešek Hardcore Brolly System

TFG přístřešek Hardcore Brolly System

TFG přístřešek Hardcore Brolly System - Sportcarp    Detailnější pohled na nové brolly od populární firmy TF Gear...

Když přišlo před pár lety k nám na krám první brolíčko od TFG Power Brolly Euro Version, vyřešilo to mou otázku, jaký přístřešek vozit k vodě na krátké výpravy. Power Brolly bylo a stále je jedno z nejlepších, co jsem kdy měl. Co si ale budeme povídat, vozíme toho k vodě čím dál tím víc a to nemluvím o mém foto a video vybavení, které zabere snad stejně místa jako celá kaprařina. Z toho jasně vyplývá, že nebylo vždy jednoduché se do původní verze brolíčka vejít.
S radostí jsem tedy uvítal, když nedávno na trh uvedla firma TFG další verzi brolíčka a to v řadě Hardcore s jednoduchým názvem Brolly System.
Tato verze je téměř ve všem rozdílná a to v pozitivním slova smyslu. Dokud jsem ho osobně nevyzkoušel, nečekal jsem kromě velikosti žádné zásadní změny oproti staré verzi. V tom jsem se však zmýlil. O to větší byla radost ze zjištěných parametrů a vlastností toho "Super" brolíčka.

Hned na začátku mě překvapila lehkost konstrukce a kvalita tkaniny, která je vyrobená z Oxford Nylonu.


Po rozbalení všech komponentů je hned jasné, co kam patří a jednoduché deštníkové rozkládání zabere jen pár okamžiků. Aretace středu je opět krom bajonetu pojištěna masivním šroubem, který se bez problémů zašroubuje do středu přístřešku. Rozdělání hlavní části jsem měl hotovo do minuty.


Balení obsahuje také čtyři bouřkové tyče, které jsou opět lepší a stabilnější oproti Euro verzi.
Jako bonus je jedna skládací tyčka, která napíná kšilt nad vchodem tak, aby do něj jen tak nenapršelo.
Pozor! Důležitý poznatek: kratší tyče se šroubují zevnitř.

Kolíky a oka tohoto brolíčka jsou opět velice masivní a pevné, takže není problém použít na kolíky i palici. Oka jsou ve dvou řadách nad sebou, čímž se dá plachta vypnout na jakémkoli terénu.

Podlaha je stejně jako u většiny přístřešků od TFG odjímatelná a vyrobená ze silného materiálu.

Přední část přístřešku mě překvapila asi nejvíce. Jedná se o jednoduše aplikovatelný vchod, který drží masivní zip. Dveře jsou opravdu široké, a tak se člověk cítí velice dobře. Do vchodu je napevno nainstalovaná síťovina proti komárům a na suché zipy se dá připnou jak slída, tak i plachta z Oxford Nylonu, která udělá z přístřešku nedobytnou tvrz všem druhům nepříznivého počasí. Tyto vrstvy je možné při nepotřebě smotat a ruličku připnout k vršku vchodu.
Boční trojúhelníky jsou také opatřeny síťovinou, která je zakryta Oxford Nylonem.

Absolutní peckou je řešení zadní části. Celá zadní část je plochá, takže se k ní dá zevnitř naskládat dost věcí. Co je nejlepší, že pod plachtou se nachází také síťovina a tak do vnitřního prostoru může krásně v parném období proudit vzduch aniž by vás atakovali různé druhy hmyzu.


Celá konstrukce je vyrobena ze speciálního materiálu, který je podstatně lehčí než kovová žebra, ale na stabilitě se nic nezměnilo. Velkou výhodou je i podstatně výše umístěný střed, čímž vzniklo nad lehátkem větší místo a dá se na něm v klidu i sedět což v předchozí verzi nešlo.

Celkový prostor uvnitř je na brolíčko doslova obrovský. Mé velké lehátko od Nashe se do něho vešlo jako nic a všechny další věci rovněž tak. A ještě zbylo místo na pohodlné žití v přístřešku – ani jsem nerozbaloval deštník pod kterým trávím normálně většinu času u vody.

Celkově vzato se jedná o přístřešek, který s vámi může jezdit na všechny výpravy. Jediné co mě chybělo, jsou suché zipy na přidělání opřených prutů. Což je věc, která by tam podle mého názoru neměla chybět. Je ale pravdou, že tento fakt mě celkový velice pozitivní dojem určitě nezkazil.

Jaromír Kratěna ml.

Související zboží
TFG přístřešek Hardcore Brolly System (TFG-HC-BROLL) TFG přístřešek Hardcore Brolly System (TFG-HC-BROLL) Kód: 68098 Po registraci sleva 7% Po registraci sleva 7% Doprava zdarma Doprava zdarma
Skladem do měsíce
Inovovaná verze nejpopulárnějšího brolly u nás přichází nyní s ještě kvalitnějšími a odolnějšími materiály a vylepšeními,…
7.799 Kč
Vybrat