Domů / Recenze / TFG křeslo Chillout Armchair

TFG křeslo Chillout Armchair

TFG křeslo Chillout Armchair - Sportcarp    Pro většinu rybářů znamená rybaření i posezení u prutů a na to je potřeba pohodlné křeslo…

Dnešní nabídka poskytuje nepřeberné množství různých stoliček a křesílek, které je možno rozdělit nejjednodušší metodou na ty větší a ty menší. My jsme se blíže podívali na jedno z těch menších a lehčích, které má navíc opěrky na ruce.

Křesílko Chillout Armchair patří svými rozměry opravdu mezi ty menší modely, které využijí hlavně rybáři, kteří nemají velké auto, chodí k vodě na lehko anebo třeba jen potřebují křesílko pro nečekané návštěvy… Pokud jste vyznavačem tzv UK stylu, také v něm můžete najít zalíbení, jelikož Vaše místo u vody nebude rušit obrovská konstrukce velkého a těžkého křesla.

Konstrukčně je tohle křesílko řešeno velmi jednoduše a s maximálním ohledem na funkčnost. Rám má kulatý profil a je opravdu velmi lehký, takže Vám křesílko neotěžkne v rukou ani při delší chůzi. Všechny spoje jsou dokonale svařené a konce trubek zajištěny gumovou vložkou proti zatékání vody. Povrchová úprava je šedočerná prášková barva, která se tak lehce neoloupe ani při častém používání a vydrží i občasné ťukance při přepravě.


Jelikož byl brán zřetel na co nejmenší váhu, nemá křesílko ani polohovací kloub a lze ho tedy nastavit jen do jedné polohy a případný sklon pak můžete řešit vysunutím předních nebo zadních nohou. Ty jsou teleskopické a designované tak, aby při skládání do sebe bez problémů zapadly a křeslo tam mělo při transportu co nejvíce plochý profil.

Vysouvání nohou je řešeno dnes už standardním systémem pružinové pojistky, kterou stačí stlačit a noha se vysune podle potřeby. Po několika výpravách k vodě fungovala pružina pořád stejně a bez nejmenších problémů udržela nohu vysunutou i při prudších dosednutích. Nohy jsou ukončeny sklopnými packami, které díky své ohebnosti nejenom zvyšují komfort sezení, ale i usnadňují balení a transport a zvyšují stabilitu i na měkčím podkladě.

Velkou výhodou tohoto modelu jsou bezesporu opěrky, které Vám sezení o hodně zpříjemní. Při modelech bez opěrek občas už nevíte kam dát ruce. Na kolenou už jste je měli, za hlavou taky několikrát a mít je volně spuštěné je nepohodlné… To se Vám s opěrkami nestane. Tyto mají dutou konstrukci, takže ani nijak závratně nezvyšují konečnou váhu křesílka, ale naopak komfort sezení zvyšují mnohonásobně!

Materiál potahu je pevná a odolná kordura, které je ověřená mnoha léty používání na podobných produktech. Křesílko má polstrování nejen v sedací části, ale i v zádové, kde izolaci oceníte hlavně při chladnějších dnech a větru do zad. Nejvíce to jistě ocení Vaše ledviny :) Opěrná část pro hlavu je pak extra polstrovaná a potažena jemnější a příjemnější tkaninou připomínající jemný neopren, na kterém samozřejmě nesmí chybět vyšité logo firmy TF Gear.

Co se týká malých nedostatků, které má každý jeden produkt, zde by jsme upozornili na chybějící pojistku při rozložených nohách. Může se Vám tak stát, že při chvilkové nepozornosti si sednete na polosložené zadní nohy a sletíte na zadek. Jinak asi není křesílku co vytknout a svým provedením a cenou se snadno zařadí mezi ty nejlepší ve své třídě.

Pokud tedy nejste postavou obrovský chlap, který nutně potřebuje velké křeslo a hledáte lehké, malé a přitom pohodlné křesílko, Chillout Armchair můžeme s klidným svědomím vřele doporučit.

Související zboží
TFG křeslo Chillout Armchair (CHILL-ARM) TFG křeslo Chillout Armchair (CHILL-ARM) Kód: 55014 Po registraci sleva 7% Po registraci sleva 7%
Skladem na prodejně 1 ks
Křeslo má ergonomická madla na opěrkách a polstrovanou neoprenovou opěrku hlavy.
1.899 Kč
Vybrat