Domů / Recenze / Pouzdro na pruty TFG Hardcore Leightweight 3 Rod Holdall

Pouzdro na pruty TFG Hardcore Leightweight 3 Rod Holdall

Pouzdro na pruty TFG Hardcore Leightweight 3 Rod Holdall - Sportcarp    Firma TF Gear přichází každý rok s novou řadou produktů, která vždy přináší nějaké vylepšení oproti těm předchozím.

Letos to byla řada Hardcore. Produkty této řady si přiblížíme v několika následujících recenzích. Ta první se bude týkat pouzdra na pruty Leightweight.
Pouzdra na pruty se v průběhu let stala takřka spotřebním zbožím, jelikož většina rybářů si časem pořizuje další a další páry prutů. A k nim „je potřeba“ pořídit i nové pouzdro. Časem tak vzniklo několik zaběhlých modelů pouzder podle toho, která skupina rybářů je používá a na co přesně mají sloužit. Pouzdro Leighweight lze částečně označit za multifunkční, protože díky přepravíte nejen kompletně složené pruty, ale i podběrák a vidličky spolu s dalšími drobnostmi.

 

Pouzdro je určeno pro dvoudílné 12 stopé pruty s tím, že poskytuje velkou prostorovou rezervu a tak se člověk nemusí bát, že by mu pruty konkurenční značky do pouzdra nevlezly. Střih je zvolen tak, aby pouzdro pojmulo pruty s různou délkou rukojeti a co je obrovská výhoda proti jiným pouzdrům, bez problémů se do něj vlezou i pruty s 50mm očky. Při klasických „rukávech“ na jeden prut to v drtivé většině případů neplatí. Materiálově je řada Hardcore rozhodně krokem kupředu. Nový materiál je velmi odolný a přitom nepůsobí příliš hrubě a tvrdě. Z estetické stránky nutno pochválit jeho barvu, která díky svému hnědo-olivovému odstínu působí přírodním dojmem a ikdyž to není nijak důležité, člověk má o něco lepší pocit, když i takto trochu splyne s přírodou a nestraší mu za zády křiklavě zelené pouzdro. Celková nepromokavost je dnes už samozřejmým standardem.
Novinkou u téhle řady jsou robustní plastové zipy, které byly samozřejmě použity i u tohoto pouzdra. Díky jejich robustnosti si můžete být jisti, že vám budou sloužit spolehlivě dlouhá léta bez poškození. Jezdce zipů jsou opatřeny navíc pomocnou šňůrkou, která zapínání a rozepínání ulehčuje i pro trošičku nemotornější prsty.

Konstrukčně je pouzdro vynikajícím kompromisem mezi klasickým „rukávem“ na jeden prut a pouzdrem typu holdall. Je to ideální pouzdro pro rybáře z našich končin, kteří na ryby vozí jen dva pruty, případně jeden náhradní. Oproti holdallu u něj však dostanete nižší hmotnost a mnohem přijatelnější transportní rozměry. Hlavní komora je rozdělena na tři části. Ve středě je samostatní zipem uzavíratelná komora na jeden složený prut. Stejně jako venkovní stěny hlavní komory i tady jsou stěny polstrované, takže každý prut je chráněn měkkou výstelkou z obou stran.

Střední prut je tedy v samotné kapse a další dva jsou umístěny po stranách, přičemž k boční polstrované stěně je lze upevnit „křídlem“ vyrobeným ze stejného materiálu jako celé pouzdro. Křídlo se k boční stěně upíná pomocí dvou suchých zipů. Při testu byly v pouzdře vloženy starší pruty Fox Warrior, které mají trochu kratší rukojeť, spolu s navijáky střední velikosti Daiwa Emcast a jak je vidět z fotografií, místa je v pouzdře víc než dostatek. Bez nejmenších problémů v něm přepravíte i pruty s delší rukojetí a velkokapacitní navijáky typu Ultegra nebo Big Baitrunner. Hlavní komora je tak prostorná, že v ní můžete bez obav přepravovat krom prutů i kobry, složený podběrák nebo třeba vážící tašku.Další kapsy najdete samozřejmě i na venkovní straně pouzdra. Na jedné straně je 110cm dlouhá objemná kapsa na podběrákovou síť a vidličky. Tato kapsa se dá částečně rozepnout, což usnadňuje vybíraní uložených věcí, které bývají po příchodě k vodě „propadnuté“ ve spodní části a bez pomocného zipu by jste je museli složitě lovit. Na opačné straně je dlouhá ouzká kapsa na podběrákovou tyč. Nic jiného do ní ale opravdu nedostanete. Nad ní je malá ale velmi praktická kapsička o rozměrech 13 x 10cm, která se dá využít na uložení příposlechu. Pokud nemáte příposlech, můžete do ní uložit třeba olůvka ze složených prutů. Díky polstrování se jimi pruty nijak nepoškodí.Při nošení pouzdra můžete ppohodlně využít jak popruh přes rameno, tak madlo do ruky. Popruh přes rameno je výborně polstrován a nosí se opravdu pohodlně. Světlou stránkou i výměna plastových klipů u popruhu za kovové. Opět se tak prodloužila odolnost a životnost. Trošičku nešťastná byla možná výměna neoprenového madla z předchozích modelů pouzder za plastové u tohoto.
Neoprenové by bylo komfortnější, ale vzhledem k tomu, že celé pouzdro je i s nákladem velmi lehké a většinou jej budete stejně nosit přes rameno, není to nijak závažný problém. Na celkovém hodně pozitivním dojmu to nic nemění. Pouzdro můžeme všem vřele doporučit bez nejmenších výčitek svědomí.

Související zboží
TFG pouzdro na pruty Hardcore Leightweight 3 Rod Holdall (TFG-HC-LW3ROD) TFG pouzdro na pruty Hardcore Leightweight 3 Rod Holdall (TFG-HC-LW3ROD) Kód: 88377 Po registraci sleva 7% Po registraci sleva 7% Doprava zdarma Doprava zdarma
Skladem na prodejně 1 ks
Perfektní kombinace ochrany a pohodlí pro vaše pruty.
2.099 Kč
Vybrat