Využijte náš věrnostní program a získejte automaticky slevy! Díky registraci se můžete dostat mezi VIP zákazníky!

Domů / Testy / Podložka TFG Hardcore Safety Mat

Podložka TFG Hardcore Safety Mat

Podložka TFG Hardcore Safety Mat - Sportcarp    Bezpečnost ulovené ryby by měla být na prvním místě u každého slušného rybáře a je jen dobře, že si to uvědomuje stále více lidí. Když už máte rybu na břehu, je potřeba ji uložit na podložku, na které jí nehrozí poranění, ani když bude ještě divoká a plná sil, aby sebou mohla házet. K tomuto účelu Vám nejlépe poslouží právě podložka typu bazének. Ne všechny podložky z této kategorie jsou však skladné a proto si je spousta rybářů nekoupí, jelikož je prostě nemají jak odvézt k vodě.


Podložka Hardcore Safety Mat má výhodu ve způsobu skládání a rozkládání. Kratší stěny jednoduše na jedné straně sklopíte, vyndáte spodní matraci a podložka je tak připravena na transport. A to v dosti kompaktních rozměrech, takže ji bez problémů uvezete i malém osobním autě.


Navíc je k podložce dodávána i transportní taška, která se postará o to, aby jste v autě neměli na sedačkách nateklou oslizlou vodu z ulovených ryb. Taška eliminuje i nepříjemný zápach, který všichni z podložek a podběráků známe. A v neposlední řadě i udržuje kompaktní menší rozměry podložky. Uzavírá se pomocí stahovací šňůrky a má popruh na nošení přes rameno.

Její rozložení a složení je opravdu velmi rychlé a i s vyndáním z tašky to musíte zvládnout za pár vteřin. Boční stěny se vyklopí a zajistí lemem se suchým zipem. Tím se utvoří pevná kostra, která díky výztuhám dobře drží tvar. Pak stačí jen vložit matraci a podložka je připravena pro Vaše úlovky.


Spodní část podložky je zhruba ze třetiny tvořena pogumovanou síťovinou, což zaručuje spolehlivý odtok přebytečné vody. Stejnou síťovinu najdete i na vrchní části, která je rozdělena na dvě části. Toto rozdělení nejen usnadňuje manipulaci při zakrývání, jelikož nemusíte přehazovat velký kus plachty, ale hlavně Vám odkryté kusy nebudou nijak vadit při focení. Odkládají se totiž na strany, takže si mokrou plachtu nemusíte pokládat na nohy, ani zpod ní dolovat ulovenou rybu.


Překrytí podložky je uchyceno rovněž suchými zipy, což je pohodlnější a rychlejší než plastové klipy. Pogumovaná síťovina je chytře umístěna do středu, takže můžete rybu pohodlně polévat vodou a přitom bude mít hlavu ve stínu, ať už bude otočena na kteroukoli stranu. Ryba díky tomu zůstává klidnější.


Celá vnitřní strana podložky je z pogumovaného materiálu, takže v žádném případě nehrozí poškození ryby a to, že by se jí smyl ochranný sliz. Venkovní materiál je pak odolná forma kordury, která vydrží i šouchání po zemi a celkem dobře odolává škrábancům. Před hlodavci je však bezbranná jako všechny ostatní :)

Popruhy pro pohodlné přenášení úlovku zpět do vody jsou asi samozřejmostí. Příjemným benefitem je ale postranní kapsa pro uložení dezinfekce a případně menší váhy. Dalším chytrým bonusem je vyklápěcí polstrovaná podložka na kolena, která je uchycena suchým zipem k zadní části. Jednoduše ji odepnete a při focení si můžete pohodlně kleknout i na kamenný břeh.

Bez okolků a s naprosto čistým svědomím můžeme tuto podložku doporučit každému, kdo chce nahradit svoji starou klasickou podložku něčím lepším. Označení Hardcore je u firmy TF Gear zárukou odolnosti, takže získáte spolehlivého pomocníka na několik let. A hlavně oceníte její výbornou skladnost vzhledem k velkorysému prostoru, který budete mít i pro ty největší úlovky.