Využijte náš věrnostní program a získejte automaticky slevy! Díky registraci se můžete dostat mezi VIP zákazníky!

Domů / Novinky / Balaton - nebe nebo peklo?

Balaton - nebe nebo peklo?

Balaton - nebe nebo peklo? - Sportcarp    O své výpravě na vnitrozemní sladké moře nám napsal Dan Šrámek...

Parafrází klasika "Stále se mi nedaří uchytat k smrti“, ačkoliv tentokrát jsem od toho neměl daleko. Nebudeme předbíhat a pojďme si to vzít hezky od začátku...

  Vítejte v Balatonakali na mole 6x6 m. Hned po příjezdu nás čekala pěkná makačka, naložit všechny věci do člunu a převést se cca 1 km na molo. Všechno vyložit, postavit bivak, rozložit lehátka, postavit stojany a konečně secvaknou do sebe děličky. 

  A hurá na vodu! Nastává obrovská neznámá, před námi obrovská vodní plocha jak nikdy. Sonda ve vodě, echolot na svém místě a můžeme zkoumat dno. "Ejhle“ nastává problém po 800 m jedna souvislá vrstva Balatonského bláta. Žádná hrana, lavice nebo snad nějaký zatopený pařezy či kmeny. Jediné, co nás čekalo, byla dlouhá blátivá rovina! "Peklo doslova a dopísmene“. Od čeho se odrazit? Poslední varianta byla makačka. 3 m dlouhá tyč a poctivé vyťukávání dna. Paráda! Po 300 m narážíme na hustější sediment a to byla ta zasloužená odměna. 

  Sestava koncové udice, strategie krmení a pokládka montáží. Vezmeme to pěkně od cívky. Kmenový vlasec Stoner Fluo v barvě blue o průměru 0,30 mm. V blízkosti mola byl zvýšený výskyt slávkovích polí. Co s tím? Ideální varianta jsou ujímané vlasce! Já jsem volil P-Line Konico, pro úplnou jistotu jsem přidal cca 1 m šňůrky Sportcarp Diver. Návazcovou šňůrku používám jedině Sportcarp Maximus Skin v obou barevných variantách. Green a Brown! Vyváženou o jeden broček a rovnací kroužek. Háčky? Tak ty používám už jen dva druhy. Korda Kurv Shank XX a Wide Gape XX ve velikostech 4 a 2. Krmné kampaně byly ve stylu pár kg denně mixem boosterovaného boilies v okolí tyčové bójky.

Jak se na Balatonu vyhnout vyhnout menším kaprům? Nepokládat nikdy do krmného místa. Obě sestavy šli na kraj krmného místa, jedna blíž a druhá dál. A fakt se to vyplatilo!!

  Výběr nástrahy. Vezl jsem s sebou skoro celou flotilu! Ale teď už vím, že bych nejel víc jak se třemi druhy! 4NUT Banana Bomb 24 mm, Pepper Squid 24 mm a GLM Krill. Plus Waftersky ve stejné řadě. Kombinace jsem zkoušel různé 2 x 24 mm, 1 x 24 mm daleko od háčku a také kombinaci 24 mm a 20 mm Waftersky. 

  Nejvíce jsme bojovali s počasím a spánkem! Balaton nám nachystal neuvěřitelnou paletu počasí. Extrémní vedra! Silný vítr, déšť a bouřky. K tomu obrovské vlny. Přesto jsme nachytali spousty krásných ryb! Z důvodu extrémních teplot chodili záběry hlavně v noci od 21:30 do 6:00. Prožili jsme si bezesné noci i dny! Boj s vyčerpáním! A hlavně nedostatek spánku. 

  O tomhle je Balaton!!! Dřina, pot, slzy a dokonce i krev! Velké DÍKY patří kolegovi, poklona kamaráde. Pamatujte jednu věc, na Balatonu nefunguje JÁ nebo TY, všechno musí být společná práce, pak Balaton porazíte!!

 

Za Sportcarp team
Daniel Šrámek

 

Související zboží
Korda háčky Kurv Shank XX Korda háčky Kurv Shank XX Kód: M_41291 Po registraci sleva 7 % Po registraci sleva 7 %
V nabídce více variant
Jeden z nejoblíbenějších háčků současnosti byl vyroben ze silnějšího drátu, aby odolal i těm nejtěžším podmínkám evropských vod.
od 162 Kč
Vybrat
Korda háčky Wide Gape XX Korda háčky Wide Gape XX Kód: M_41286 Po registraci sleva 7 % Po registraci sleva 7 %
V nabídce více variant
Absolutně nejpopulárnější háček všech dob je nyní k dispozici v provedení se silnějším drátem, který se vyrovná i s těmi…
od 162 Kč
Vybrat
P-Line ujímané šokové návazce Konico P-Line ujímané šokové návazce Konico Kód: M_56425 Po registraci sleva 7 % Po registraci sleva 7 %
V nabídce více variant
Ujímané návazce z čirého materiálu, které mají postupně se snižující průměr, Vám pomohou prodloužit nához o důležité metry.
od 399 Kč
Vybrat
Sportcarp boilies 4NUT Banana Bomb Sportcarp boilies 4NUT Banana Bomb Kód: M_46179 Po registraci sleva 7 % Po registraci sleva 7 %
V nabídce více variant
Nečekejte žádnou barevnou "voskovku", ale do rukou se vám dostane nutričně bohatý boilies s obsahem rybích mouček,…
od 119 Kč
Vybrat
Sportcarp boilies GLM Krill Sportcarp boilies GLM Krill Kód: M_69700 Po registraci sleva 7 % Po registraci sleva 7 %
V nabídce více variant
Jedná se o pokračování neuvěřitelně úspěšného boilies GLM Squid, který se stal mezi našimi zákazníky opravdovou TOP star a…
od 199 Kč
Vybrat